e-mail: biuro@ateneo.pl | tel: 796 715 117
In Facebook
Ateneo.pl - Google Partners

Apartamenty Darłówko – poprawa widoczności SEO

Zbudowanie dobrej widoczności organicznej poprzez działania SEO i Content Marketing dla platformy internetowej zajmującej się wynajmem apartamentów w Darłowie. 

 

Zobacz stronę na żywo

Z tego artykułu dowiesz się:

Tło projektu

Firma Apartamenty Darłówko działa już kilkanaście lat na rynku lokalnym umożliwiając swoim użytkownikom krótkoterminowy wynajem apartamentów w Darłówku. Posiada wyjątkową kadrę pracowników, która jest bardzo zaangażowana w opiekę nad swoimi najemcami.

Właścicielka serwisu po wypełnieniu serwisu pierwszymi apartamentami na wynajem, stanęła przed wyzwaniem poszukiwania agencji SEO, która podjęłaby się jego wypozycjonowania w wynikach organicznych google. Problemem bardzo niska startowa widoczność serwisu spowodowana brakiem działań SEO oraz wysoko konkurencyjną branżą, Ograniczeniem był również niski budżet jakim dysponowaliśmy na starcie co było zrozumiałe skoro serwis praktycznie nie sprzedawał. Jednak SEO wcale nie musi być drogie, podjęliśmy się tej współpracy widząc pewne niszowe ale bardzo popularne frazy do wypozycjonowania – i tego się chwyciliśmy.

Co ważne, wszystkie działania miały być wykonywane bezpiecznie i zgodnie z wytycznymi Google dla Webmasterów. Jest to obecnie standard branżowy ale lepiej o takie sprawy pytać, bowiem wciąż można natrafić na firmy próbujące iść na skróty.

Strategia SEO PR

 • analiza słów kluczowych
 • analiza linkowania
 • analiza widoczności w wyszukiwarce i mapach google 
 • przygotowywanie treści blogowych w oparciu o persony grup docelowych
 • przygotowanie strategii dystrybucji treści
 • poprawa technicznego SEO
 • opracowanie raportu SEO w Data Studio

Wyniki

Nasza strategia pracy na frazach z tzw. długiego ogona doprowadziła do zbudowania ruchu z setek niszowych fraz kluczowych, zazwyczaj z 3 i 4 wyrazowych. Najtrudniejsze frazy 2 wyrazowe zaczęły się pozycjonować nieco później. W efekcie liczba zapytań o apartamenty wręcz eksplopodowała a nasze współpraca trwa po dziś dzień..

Nasze sukcesy

+ 297%
wzrost ilości fraz generujących wejścia

+ 283%
wzrost ilości fraz w TOP 3 Google

+ 220%
wzrost ilości zapytań

+ 36%
poprawa wskaźników konwersji

  Skontaktuj się z nami


  Zainteresowany? Rozpisz się śmiało i oczekuj kontaktu od nas.

  Wyślij