e-mail: biuro@ateneo.pl | tel: 796 715 117
In Facebook
Ateneo.pl - Google Partners

4 powody, dla których firma powinna istnieć w social mediach

Nie ma co owijać w bawełnę: w dzisiejszych czasach każdy biznes powinien być aktywny w mediach społecznościowych, niezależnie od tego, czy jest to małe, lokalne przedsiębiorstwo, czy ogromna korporacja. Żyjemy w erze cyfrowej, a Ci, którzy nie dostosowują się do nowych trendów, zostają w tyle i szybko o nich zapominamy – zarówno klienci, jak i rynek. Z tego powodu obecność w social media jest obecnie niezbędna dla każdej firmy, a w tym artykule przedstawimy kilka kluczowych powodów, dlaczego warto się na to zdecydować.

Powód 1: Budowanie trwałej relacji z klientami

W dobie cyfrowej transformacji, media społecznościowe stanowią kluczowy kanał komunikacji dla wielu firm, które muszą wykazywać się elastycznością i dostosowywać się do potrzeb odbiorców, aby utrzymać się na rynku. Budowanie trwałej relacji z klientami w social mediach wymaga więc od przedsiębiorstw dobrej strategii, w skład której wchodzi m.in. odpowiednie podejście do kreowania treści, aktywne słuchanie opinii klientów oraz tworzenie autentycznych i wartościowych relacji. W tym kontekście, budowanie trwałej relacji z klientami w mediach społecznościowych staje się kluczowym elementem sukcesu biznesowego.

 • Monitoruj opinie klientów. Któż z nas przed przystąpieniem do zakupów online lub wizytą w restauracji nie sprawdził profili w mediach społecznościowych (a nawet zrezygnował z rezerwacji miejsc, w przypadku ich braku) niech pierwszy rzuci kamieniem! To właśnie w mediach społecznościowych znajdują się cenne opinie i reakcje innych użytkowników na produkty i usługi. Dla potencjalnych klientów to doskonała okazja, aby ocenić wiarygodność danej firmy. A dla samej firmy – szansa na doskonalenie swoich produktów lub usług, jeszcze zanim zrobi to konkurencja. Dzięki szybkiej reakcji na pojawiające się problemy i wyciąganiu z nich wniosków, firma może ulepszać swoje oferty i dostosowywać się do potrzeb klientów. A wykorzystując narzędzia analityczne dostępne w social mediach, marka może śledzić trendy i preferencje konsumentów, by jeszcze lepiej dostosować się do ich potrzeb i wymagań.
 • Bądź bliżej swoich klientów. Jeśli chcesz stworzyć trwałe relacje z klientami, to social media są do tego najlepszym narzędziem. Dlaczego? Natychmiastowa reakcja na komentarze, pytania i sugestie od klientów sprawia, że zyskują oni większe zaufanie do marki. Zadowoleni konsumenci chętnie polecają też daną firmę swoim znajomym czy rodzinie, co z kolei może przyczynić się do rozwoju biznesu. Brak aktywności w social mediach może być równoznaczny z utratą szansy na budowanie trwałych relacji i zwiększenie swojej bazy klientów.

Powód 2: Prezentacja i wizerunek firmy

Chcesz przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów i zaprosić ich do fascynującego świata Twojej marki? Twórz ciekawe i unikalne treści w social mediach! Dzięki temu Twoje regularne publikacje trafią prosto na ekrany obserwujących Cię użytkowników, dając im szansę na poznanie Twojego biznesu i oferowanych produktów.

 • Osiągnij przewagę nad konkurencją poprzez regularne publikacje marki w social mediach! Pojawiające się regularnie na feedzie użytkowników publikacje Twojej marki to klucz do sukcesu w świecie social mediów! Dzięki temu pozostajesz w umysłach swoich klientów, co może wpłynąć pozytywnie na podejmowane przez nich decyzje zakupowe. Twój biznes staje się dobrze zakorzeniony w świadomości użytkowników mediów społecznościowych, dając Ci przewagę nad konkurencją w momencie, kiedy będą potrzebowali Twoich produktów lub usług.
 • Regularność jest kluczowa. Jak mówi stare przysłowie: „stała kropla drąży skałę”. Podobnie jest z wizerunkiem firmy. W świecie, w którym konkurencja jest ogromna, aby zwrócić uwagę klientów i pokazać firmę z jak najlepszej strony, oferowanie produktów lub usług najwyższej jakości może nie być wystarczające. Warto zadbać o to, aby publikowane w mediach społecznościowych treści były interesujące, przyciągające uwagę oraz wpisywały się w wartości i misję firmy. Regularność w publikowaniu informacji o nowych produktach, usługach i promocjach przyczynia się do budowania pozytywnego wizerunku firmy i zwiększenia zaangażowania klientów.

Powód 3: Dotarcie do większej ilości osób

Według badań przeprowadzonych w 2021 roku przez Pew Research Center* 70 procent użytkowników mediów społecznościowych z USA loguje się do nich przynajmniej raz dziennie, a prawie 50 procent deklaruje, że sprawdza kanały social media kilka razy w ciągu dnia. Te dane dotyczą tylko Stanów Zjednoczonych, ale szacuje się, że z portali społecznościowych codziennie korzysta ponad połowa światowej populacji! Każda z tych osób jest więc potencjalnym klientem.

 • Zwiększ ruch na swojej stronie. Aby zwiększyć ruch na swojej stronie internetowej, warto wykorzystać potencjał social mediów. Wystarczy dzielić się wartościowymi treściami, takimi jak blogi, podcasty czy linki do produktów, aby przyciągnąć użytkowników. Regularne publikowanie wyjątkowych treści przyczynia się do zwiększenia zasięgu marki, szczególnie na platformach takich jak Instagram, zwłaszcza, że aż 83 procent użytkowników tej aplikacji deklaruje, że właśnie tam odkrywa nowe produkty!
 • Wykorzystaj moc płatnych promocji w social mediach. Warto jednak pamiętać, że samodzielne działania w social mediach mogą nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Skuteczna strategia działania w mediach społecznościowych wymaga odpowiedniego podejścia i inwestycji w płatne promocje. Dzięki zaawansowanym narzędziom reklamowym oferowanym przez platformy społecznościowe, możemy dokładnie targetować użytkowników, dostosować reklamy do ich zainteresowań i zachowań, a także precyzyjnie monitorować wyniki kampanii. Płatne promocje przyczyniają się do zwiększenia zasięgu marki i osiągnięcia sukcesu biznesowego!

Powód 4: Trzymanie konkurencji na oku

Kanały w mediach społecznościowych są niczym detektor ruchu dla firm, które chcą być na bieżąco z działaniami konkurencji i skutecznie na nie reagować.

 • Konkurencja nie śpi. W obecnych czasach wiele firm doceniło już korzyści, które niesie za sobą obecność w social mediach. Obserwując kanały swoich rywali, otrzymujesz bezcenny wgląd w najnowsze trendy rynkowe oraz upodobania klientów. To pozwala na wypracowanie skuteczniejszych strategii marketingowych i podążanie za trendami, co może pomóc w wyprzedzeniu konkurencji.
 • Czerp z doświadczenia innych. Media społecznościowe umożliwiają również szybką adaptację do zmiennych warunków rynkowych. W przypadku wprowadzenia nowego produktu lub usługi przez konkurenta, firmy mogą skorzystać z mediów społecznościowych, aby uzyskać informacje zwrotne od klientów, żeby odpowiednio dostosować swoją ofertę. Dzięki temu przedsiębiorstwa utrzymują swoje znaczenie i konkurencyjność na rynku, który nieustannie się zmienia.

Skorzystaj z usług doświadczonej agencji

W dzisiejszych czasach obecność w social mediach to kluczowy element skutecznej strategii marketingowej dla każdej firmy, która pragnie rozwijać swój biznes. Poprzez korzystanie z narzędzi społecznościowych, przedsiębiorcy mogą nie tylko zwiększyć swoją widoczność i pozycję w branży, ale również budować relacje z klientami oraz zbierać opinie i sugestie dotyczące swoich produktów i usług. W efekcie, firma może wzmocnić swój wizerunek i utrzymać konkurencyjność na rynku.

*Social Media Use in 2021 | Pew Research Center
https://www.pewresearch.org/internet/2021/04/07/social-media-use-in-2021/

Jeśli zależy Ci na rozwoju swojego biznesu poprzez wykorzystanie potencjału mediów społecznościowych, jesteśmy tutaj, by Ci pomóc. Dzięki naszym usługom w zakresie social media marketingu będziesz mógł skorzystać z naszej wiedzy i doświadczenia w dziedzinie komunikacji online. Stworzymy dla Ciebie spersonalizowaną strategię, która pozwoli Ci wykorzystać pełen potencjał portali społecznościowych, a także pomożemy Ci w monitorowaniu i analizie efektów działań.

Nie czekaj dłużej i dołącz do grona naszych zadowolonych klientów!

  Skontaktuj się z nami


  Zainteresowany? Rozpisz się śmiało i oczekuj kontaktu od nas.

  Wyślij